| ionut6709 a întrebat:

Salut,am o problema cu telefonul, azi din prostie am conectat o baterie de tableta de 4000mAh la o mufa cu cablul rupt(am conectat firele de la baterie la cablul cu mufa), am crezut ca va functiona ca o baterie externa dar m-am inselat, cum am conectat-o la telefon s-a si inchis telefonul, a functionat ok dupa ce l-am pus la incarcat cu incarcatorul original l-am lasat la incarcat pana la 48%,a mers ok, l-am scos sa stau pe net si nu l-am mai pus la incarcat, dat dimineata era 0% bateria cand m-am culcat era 18%, dimineata la 8-9 pana la ora 15 s-a incarcat doar 58%.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Salut, cred ca ti-ai stricat bateria. Daca mergi la garantie nu le zi ce ai facut... poti sa iti iei adio de la garantie.

| Pandicornchan a răspuns:

Știi uită-te la garanția telefonului. Și dacă este încă în garanție, du-te în locul de unde ai cumpărat telefonul și discută despre această problemă a telefonului, cu vânzătorul/vânzătoarea respectiv/ă și ai să vezi ce o să-ți zică. laughing)