| Dorutzzu a întrebat:

Am o problema cu Wi-Fi-ul. La scoala un coleg a facut hotspot si am intrat si eu pe net din Mega lui. Cand am ajuns acasa, am intrat in camera cu modemul de pe care am Wi-Fi, si imi scria numele hotspotului de la scoala, (numele telefonului colegului), iar numele hotspotului meu nu il mai vedeam. Am intrat pe numele acela, am bagat parola de la WiFi meu, nu a mers, si nu a mers nici nu parola de la hotspotul lui. Am dat restart la modem, am inchis si deschi din nou WLAN-ul, dar inca nu. Vreo idee? Ajutor va rog. Eu pe calculator pot intra pe net, dar pe telefon nu (in situatia in care ambele functioneaza pe acelasi modem).

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Dezactiveaza si reactiveaza wifi-ul de pe telefon, apoi dai o scanare din nou, eventual sterge toate retelele inainte.

| Sarcopt a răspuns:

Închide hot. spotul şi mai dăi o căutare a WI-FI. ului

| Andreimereu a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul! E posibil sa iti fi intrat virusi din telefonul colegului tau!