| Gabe4You a întrebat:

Salut AM o problema...deci: cand am instalat windows xp, partitiile nu le-am facut prea bine, asa ca mi-am luat d pe net un program de partitionare, si am mai marit partitia C unde aveam windows-ul, asa, dupa ce am facut partitionarea a trebuit sa dau restart la PC. am dat restart, s-a stins si nu mi se mai aprinde, imi scrie NTLDR is missing press Ctlr Alt Del to restart... si nu imi mai intra in pc deloc, am mai cautat pe net si am gasit ca trebuie sa bag din nou cd-ul cu windows si sa dau repair, dar am intrat in BIOS si am dat sa booteze d pe CD dar tot mesajul ala imi apare, ce trebuie sa mai fac alceva? PLZ HELP! DAU FUNDA + VOT! MS!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Ar merge cu repair, dar e prea greu pentru tine.Mai reinstaleaza windows-ul odata si asigura-te ca faci partitiile binewinking

| Gabe4You explică (pentru CM7YRE):

Thx pentru sfat, chiar acum instalez windows-ul din nou, mersi! funda si vot cum am promis happy

| Gabe4You explică (pentru CM7YRE):

Scuze nu pot sa dau vot sad st membru junior, oricum FUNDA!

| CM7YRE a răspuns (pentru Gabe4You):

Nu-i nico problema,nu trebuie neaparat sa-mi dai fundawinking Sper sa nu te superi, dar e prea greu prin repair, si alte solutii in afara de repair nu sunt.

| Gabe4You explică (pentru CM7YRE):

Nu ma supar deloc, oricum mersi mult de sfat, ca inainte sa pun intrbarea ma apucasem sa umblu prin repaire si nu stiam nimic laughing oricum chiar acum fac partitiile, mersi mult!

5 răspunsuri:
| omide a răspuns:

1. ori nu ai dat din bios sa booteze intai de pe CD
2. cd-ul nu e bootabil
dupa ce ai modificat partitia C ai alterat si secventa de BOOT