| Yhg a întrebat:

Salut.Am o problema la pc.Am vrut sa reinstalez windows si cand porneam pc-ul sa intru in boot menu se facea ecranul negru si asa ramanea iar daca apasam esc pornea normal(+nici in bios cand apasam tasta de intrat se facea ecranul negru si asa ramanea). Acum am dat resetare din fabrica direct din windows fara stick l-am lasat acolo in treaba lui iar cand am venit in camera am intampimat aceeasi porblema cu ecranul dar acum nu mai merge sa fac nimic. Daca ma poate ajuta cineva ii multumesc mult de tot

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te a mincat in fund acum scarpina te ai stricat hardul sau memoria, vezi sa nu fi defectat placa video procesorul, du l la servis, este laptop sau desktop?

| Yhg explică (pentru anonim_4396):

Este desktop.Am si specificat.A si mersi tu ai enumerat toate componentele

| Yonut1992 a răspuns:

Buna yhg fa așa.scuate memoria RAM, hard-diskul și bateria. după ce le scoți acum băgal in priza și aprindea după ce se aprinde lasa-l puțin și după scoți din priză. dupa ce l-ai scos ține apăsat pe butonul de pornire timp de un minut.si după pui hardiscu, RAM BATERIA și apeși butonul de pornire.astept răspuns.