| RăzvanSTO a întrebat:

Salut, am o problema mai des intalnita in cadrul pc-urilor slabe, adica spikes lag, drop frame. Am aceste blocari de ecran cand ma joc league of legends, va rog sa-mi spuneti ce as putea sa fac sa dispara acestea. Am ca procesor amd A8 7410 2.3 ghz, 4gb ram si placa video dedicata 2gb amd radeon r5 330

2 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Să schimbi pc-ul.

| penus a răspuns:

Ai un procesor foarte slab, foloseste asta ca sa-l fortezi sa mearga la 2. 5ghz, altcceva nu ai ce sa-i faci.Da toate setarile din aplicatia asta la maxin dupa ce o deshizi apoi dupa ce ai salvat poti sa o stergi http://coderbag.com/files/CpuCoreParking3.zip