| Busy95 a întrebat:

Salut am o problema mare de ce se stinge pc? cand ma joc pe anumite jocuri, se opreste din senin
Oare sa fie din sursa pentru ca acolo am o problema, nu mai merge ventilatorul din sursa!, dar ciudat ca de mult timp nu merge si pana acum nu mi se stingea, am un amd sempron x2 2.80 4gb ram. Dar sa am x2 trebuie sa activez din bios si placa video 2gb c.

Răspuns Câştigător
| Noone09 a răspuns:

Da pai la ce te asteptai sa iti explic e in felul urmator
Caldura creste consumul de energie iar aceasta caldura sacade si performanta pc deci rezolva sursa aia pana nu vei avea probleme cu placa de baza sau cea video

| Busy95 explică (pentru Noone09):

Oke dar sursa mea este de 450w pot pune una mai mare sau mai mica adică are importanta?

| Noone09 a răspuns (pentru Busy95):

Trebuie sa pui una cat sa mentina sistemul

| Busy95 explică (pentru Noone09):

A deci nu are importanta ce sursa, dar ma gandesc logic daca sursa nu ar functiona, nici calculatorul nu sar porni nu?

| Noone09 a răspuns (pentru Busy95):

Da trebuie un atat cat sa iti mentina pc activ cum a fost asta de 400