| MihaiDEDU11 a întrebat:

Salut.Am o problema mare! Mi-am cumparat o pereche de casti cu microfon.Are 2 jack-uri.Bag jack-ul de sunet in laptop si nu merge.Nu face nimic! M-am uitat pe cutie, si pe cutie scrie Windows 95/98/200/XP & MAC OS.Eu am windows 10. Ce pot sa fac? Mi-a zis vanzatoarea ca nu le primeste inapoi daca nu merg.Va rog ajuti-ma repede!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ai două mufe la căsti, verde care este sunetul, si roz microfonul, tu introduci mufa verde a căștii in mufa verde a laptopului si nu merge? Fa setări din laptop ieșire sunet cască, la fel si pentru microfon setare microfon, incearca căstile pe alt aparat gen televizor bagi mufa verde in mufa de căsti a televizorului, si vezi auzi prin căsti, daca se aude, inseamnă ca căstile sunt bune, dar daca nu se aude nimic atunci sunt defecte si vanzatoarea are obligatia in baza bonului cu care ai cumparat căstile sa ti le schimbe cu altele acelasi model, sau sa i ti dea banii inapoi, daca ea nu vrea sa ti le schimbe, mergi si faci plîngere la opc si vin ăia si o calmează.

| MihaiDEDU11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc ca ai incercat sa ma ajuti, dar castile nu sunt compatibile cu windows-ul 10.Am mers la magazin, am vorbit cu tata, si nu ma lasa vanzatoarea sa le returnez ca cica a batut bonul.Maine o sa sune tata la Protectia Consumatorului si o sa o calmeze pe vanzatoare.Bine ca am bonul. happy

| MihaiDEDU11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merge! Multumesc muult!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MihaiDEDU11):

Multumesc pentru fundă, deci, merg căștile? Pe ce le ai probat?

| MihaiDEDU11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La laptop, dar probabil microfonul nu merge ca am doar o gaura sa bag pentru casti.