| Dragos13ro a întrebat:

Am o problema. Pe laptop la fiecare 30 secunde se da automat pe sleep in timp ce ma joc (doar cand ma joc,, orice joc"). Dupa ce se da de 3 ori pe sleep a 4 oare isi da shut down.
Nu e prima data cand patesc asta. Data trecuta a trebuit sa reinstalez windows-ul.
Stie cineva o solutie.
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Du-te in power plan si seteaza-l pe high performance, si da-i "never" la tot, apoi vezi ce buton iti cauzeaza "sleep", daca ai vreo combinatie speciala sau un anumit buton si dezactiveaza-l; ori apesi din greseala, ori ai setat sa faca asta, ori ai vreun bind pe key-uri ori alte variante.

| Wr3nch a răspuns:

Oau ce raspuns relevant si util.

| Wr3nch a răspuns:

Pai reinstaleaza windows-ul din nou. Daca dispare problema cauza a fost aceiasi. Si ia jocurile din surse mai bune laughing

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Este posibil ca un anumit component in el sa se supraincalzeasca. Calculatorul se proteja prin a face chestiile alea.

| Dragos13ro explică:

Deci nu a mai intanlit nimeni problema asta.
-Am verificat temperatura si nici o componenta nu urca peste 70 grade,
-Toate setarile din power option au fot testate in parte fara nici un rezultat,
-Jocurile sunt luate din surse sigure,
-Reinstlarea windows-ului trebuie facuta dedficare data cand apare problema si este deranjant