| ionutul289 a întrebat:

Salut.
Am o problemă si eu.
Astazi am stins pc-ul,erau update-urile de la windows si l-am stins fara sa se faca.
Cand am vrut sa-l aprind,nu imi aparea nimic pe monitor, si nici beep-ul ala nu s-a auzit.
Am schimbat rami si s-a aprins dar imi apare acum "disk failure..." etc
Ce pot face?
Dau funda! multumesc.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Disk failure inseamna ca nu poate citi/scrie hard disk-ul.
Misca-i cablurile (scos-bagat toate mufele), poate-si revine.

Daca problema persista, probabil hard disk-ul va trebui schimbat.
Du-l la un serice pentru testare.

| ionutul289 explică (pentru Bula):

Nu era bagata mufa aia in placa video...
Multumesc mult happy

3 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Daca a fost stins in timp ce facea update-uri, e posibil sa se fi intrerupt scrierea unor fisiere si sa fi ramas cu erori. O reinstalare de windows ar rezolva problema. Asa am patit si eu pe un laptop, isi facea update-urile asa de greu incat l-am inchis fortat si au ramas erori, l-am pornit, a verificat disk-ul, a inceput din nou sa faca update-uri lungi, l-acum inchis din nou fortat si am reinstalat windows-ul.

| usernume007 a răspuns:

Reformateaza-l!