| hoLigan a întrebat:

Salut, am o statie Kenwood ax-31 si ascultam muzica si dintr-o data so oprit si nu a mai pornit de atunci ca si cum nu primeste curent si am verificat sigurantele si erau bune m-am gandit la transformator dar am pus altu si tot nu pornea deloc oare ce are?
ceva ideei dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Da ar trebui sa miroase a ars dar daca zici ca nu este condensatorul se poate ca vreo rezistenta sa fie " impuscata" pe undeva incearca sa te duci cu ea la un magazin de audio ceva sau de unde ai cumparat statia sau poate sa ai si tensiunea mai mica decat cere statia nu stiu sper sa fie de ajutor dar eu cel mai bine as zice sa te duci cu ea de unde ai cumparato

4 răspunsuri:
| DjZen a răspuns:

Poate s-a ars vreun condensator desfao si vezi ce are

| hoLigan explică (pentru DjZen):

L-am desfacut ii in fata mea acum dar nu pare nimic ars m-am uitat la fiecare condesator si nici nu miroase a ars ar trebui nu?

| hoLigan explică (pentru DjZen):

L-am cumparat de la cineva aia este problema. dar merci de sfat voi fi mai atent si voi verifica din nou toate rezistentele si tot sper sa gasesc problema

| DjZen a răspuns (pentru hoLigan):

Asa sa faci sau poate cel de la care l-ai cumparat a avut o problema mai grava inainte

| DjZen a răspuns (pentru hoLigan):

Da ar trebui sa miroase a ars dar daca zici ca nu este condensatorul se poate ca vreo rezistenta sa fie " impuscata" pe undeva incearca sa te duci cu ea la un magazin de audio ceva sau de unde ai cumparat statia sau poate sa ai si tensiunea mai mica decat cere statia nu stiu sper sa fie de ajutor dar eu cel mai bine as zice sa te duci cu ea de unde ai cumparato