| Cosomin123 a întrebat:

Am o statie LG cu 5 boxe( Rear-R, Front-R, Centru, Rear-L, Front-L) si un subwoofer. Impendenta fiecarei boxe e de 4 ohmi, iar a subwooferului de 3 ohmi. Problema este ca nu mi se aud toate boxele. imi merg doar doua boxe(front-R si front-L) iar celelalte 3( centru, rear-R si rear-L) nu se aud. am incercat sa conectez celelalte boxe in loc la cele care merg si se aud. nu au nimic. ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricum le-ai conecta sunt mute? Pune (un timp scurt) o baterie de 1, 5 V pe bornele boxelor mute. Dacă nu sunt "arse" ar trebui să se audă un păcănit. Dacă nu se aude nimic, e bai (mare).

| Cosomin123 explică (pentru sierra1):

Boxele nu au nimic. acolo unde bag firele la amplificator nu.mi merge

| xerxes1 a răspuns:

Trebuie sa modifici din setari.
Acum este setat pe stereo.
Trebuie sa mai ai inca 3-4 posibilitati inclusiv dolby digital, surround, mix etc.

| Cosomin123 explică (pentru xerxes1):

Si mi.ai putea explica cum. te rog?❤

| xerxes1 a răspuns (pentru Cosomin123):

Ai telecomanda originala?

| Cosomin123 explică (pentru xerxes1):

Da, l.am conectat aseara la TV cu un cablu HDMI si am umblat prin setari. am observat ca merg toate. dar cand dau pe AUX, Radio etc. se aud doar doua. cele front R