| SSaleu20 a întrebat:

Salut, am o sursa enermax pro82+ care imi porneste doar placa de baza si procesorul de pe pcul vechi (un athlon x2), dar pe noul kit cu i5 2400 sau pe alt kit cu i3 gen 2 nu merge, adica coolerele pornesc, dar nu are semnal. Am probat amandoua kiturile pe alta sursa inainte sa le iau si merg. Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Posibil ai montat aiurea cablurile... alta explicatie nu prea vad.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut din detaliile date de tine spui ca merge doar cu athlon x2
dar daca vrei un raspuns mai concret indicat ar fi sa spui toate componentele pc-ului pentru a face un calcul de consum!
Pentru ca din cate vad Sursa este de 420W si 470W in high load!
Cel mai important spune-ne ce placa video ai! si daca necesita conectare separata adica 6+2pin!