| Eduard_Bunescu_1998 a întrebat:

Salut am o tableta utok i700 si am descarcat temple run si cand vreau sa intru mi se suceste imaginea invers si daca o sucesc dupa ea se suceste iarasi nu e din cauza chestiei aia rotire automata\inchide ce ii pot face va rog dau funda.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Dezactiveaza rotirea automata! Si tableta mea face asa! Utok 700Q! Au accelerometrul naspa gandit si 'montat'...

| Eduard_Bunescu_1998 explică (pentru RB26DETT):

Nu e din cauza asta ce sa aiba

| halogen001 a răspuns:

Asa e cum a zis Cristi, se poate dezactiva rotirea automata cand joci acel joc. Se cauta la setari - poate la afisare (depinde de softul tabletei) - rotire automata a ecranului si se debifeaza.