| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

Salut.
Am o unitate la care vreau sa schimb placa video.
ea merge acuma numai cu cea integrata, configuratia este aceasta:
DualCore Intel Pentium E5400, 2716 MHz (13.5 x 201).
Motherboard Name
Biostar G31-M7 TE (2 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
Motherboard Chipset
Intel Bearlake G31
System Memory
3062 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Video Adapter
Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (256 MB) (pe asta o folosesc acum cea integrata).
Cea dedicata este (cea cu probleme)NV GF8600GT 512MB DDR2 TV DVI PCI-E.
As fi vrut tot o placa video de 512 mb ziceti-mi si mie niste modele ceva.Multumesc.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da de ce vrei cu 512, daca are 1 GB i se apleaca? Sunt site-uril pline de placi video, in functie de buget iti iei ce placa vrei!

| ConstantinFlorin1984 explică (pentru K0sti):

Imi trebuia una compatibila cu placa de baza

| K0sti a răspuns (pentru ConstantinFlorin1984):

Pai si ce conteaza daca are 512 MB sau 100 GB? Ce treaba are memoria placii video cu placa de baza?