Întrebare recomandată | EUeStEEu a întrebat:

Salut!
Am primit ca tema un proiect,in ce consta?
In momentul in care o plantă ramane fara apa, aceasta sa spuna,, mi-e sete,,
De ce as avea nevoie pentru a face acest lucru? Arduino, senzor de umiditate si un difuzor, nu? +o baterie
Sper ca ma poate ajuta cineva

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista o regula pe TPU: pe aici nu se fac teme! Citeste: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| EUeStEEu explică (pentru Salontanul):

Si de unde ai vrea sa stiu de ce componente am nevoie? Am întrebat doar de materialele necesare nu te am pus sa mi rezolvi tema ca pe brainly

| Salontanul a răspuns (pentru EUeStEEu):

In scoala? Sau ai sarit peste lectia respectiva?

| cristi202 a răspuns:

Și dacă o să zică "Mi-e foame"? Ce ai sa faci? happy

| cristi202 a răspuns:

E adevărat că becul ar fi mai practic, dar ar fi mai frumos sa auzi floricica că îți spune cu o voce calda, suava, de femeie că îi e sete. Devine ceva foarte personal. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Temele scolare Nu se rezolva pe TPU!
Du-te si intreaba profesorul care ti-a dat tema...sa te ajute!

| Frank51 a răspuns:

Și de materie cenușie

| jules81 a răspuns:

Ai intuit bine de unul singur! Un senzor de umiditate reglat care atunci cand scade sub o anumita valoare sa trimita catre arduino un semnal pe care il interpretezi cu ajutorul unui difuzor si activezi un fisier audio. Asa ma gandesc ca ar fi o rezolvare.