| andrei15261 a întrebat:

Salut. Am un PC cu i5-3470, 8gb ram, gt 1030 2gb. Vreau sa filmez CS:GO si Valorant fara drop frame-uri si sacadari multe pentru diferite video-uri. Am cautat pe YouTube programe de filmat fara lag si nici unul nu a mers. Stiu sa fac setari desul de bune in obs, dar pentru calculatoare cu care poti filma cu placa video, ceea ce eu nu pot. La acele video-uri pe YT spuneau unii in comentarii ca ei filmeaza 1080p 60fps cu pentium fara placa video. Si eu vreau sa filmez in 1080p 60fps dar nu merge. Ajutati-ma cu niste setari sau programa. Va rog!

Răspuns Câştigător
| MihailDobrea53 a răspuns:

Nu prea ai cum sa filmezi cu gt 1030 incearca sa iti faci un upgrade la un 1050 ti macar, si eventual mai ia-ti niste ram

| andrei15261 explică (pentru MihailDobrea53):

Ma gândeam sa îmi iau un 1050 ti, dar la ce preturi sunt acum, parca nu as da peste 1000 lei pe ea. Ram nu pot sa schimb, deoarece am 2 plăcute cu 2 sloturi, deci trebuie sa schimb și placa de baza. E cam complicat, dar mersi oricum.

| MihailDobrea53 a răspuns (pentru andrei15261):

Da, ai dreptate sincer, preturile placilor video au crescut foarte mult, daca mai faci cumva rost de bani, ia-ti un pre build, sau placa video second hand

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Filmezi cu un alt pc boss. Ce ai tu nu poate si filma si juca in acelasi timp.