| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Salut, am reinstalat ieri windows 7 pe laptop. Cand il porneam (am rezolvat problema) apareau 2 windows 7 si ma punea sa aleg dintre ele. Am intrat in "msconfig" si am sters windowsul de care nu aveam nevoie, si acum exista doar unul instalat. Problema e ca, inca ma intreaba ce windows sa aleg cand pornes laptopul desii un singur windows am de ales din acea "lista" pentru ca celalalt l-am sters. Cee pot sa fac sa nu ma mai intrebe cand pornesc laptopul ce windows sa aleg?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ce ai facut tu a fost sa instalezi windows peste windows. Atunci cand ajungi la partitii, sterge-le si creaza-le din nou, sau da-i format partitiei unde aveai instalat vechiul sistem de operare, dupa care dai pe next sa se instaleze doar un singur windows pe acea partitie.

| CinevaNou a răspuns:

Foloseste un program de genul asta ca sa stergi windowsul in plus http://www.boyans.net/

| miTzuliK93 a răspuns:

Reinstalezi windowsul dorit reformatand CORECT toate partitiile.

| IoNuTzZz1997 explică (pentru miTzuliK93):

Cand am instalat windows'ul si am ajuns la partitii, am dat DELETE la ambele partitii si apoi le-am recreat. A ramas doar partitia de la System lde care nu m-am atins. De ce a ramas windowsul?