| LegalizeWeeDs a întrebat:

Am reinstalat windowsul si cand apas pe butonul de la monitor Auto sa-si faca Auto Adjusment... Imi zice Auto Adjusment Loked. Iconitele se vad foarte mari pagina de internet cadeaza. Se vede totul mare si urat. Am incercat si cu click dreapta pe desktop si setings. Dar nimic Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Ai putea sa inveti sa ajuti, nu sa te dai destept. Oricum nu e aia problema.

Nu ai instalat placa video, de aceea sistemul nu suporta decat rezolutii slabe. Cauta CD cu care a venit placa video si intaleaza-o, sua ia driverele de pe net. Pune-le attach la e-mail sau pe un cd pentru data viitoare. Bafta

2 răspunsuri:
| davidbogdan a răspuns:

Am 10 ani, si chiar si eu stiu cum se face mycomputer-control panel-display-si selectezi marimea Funda! a si nu stiu exact ce iti da acolo!

| CataC a răspuns (pentru davidbogdan):

Ai putea sa inveti sa ajuti, nu sa te dai destept. Oricum nu e aia problema.

Nu ai instalat placa video, de aceea sistemul nu suporta decat rezolutii slabe. Cauta CD cu care a venit placa video si intaleaza-o, sua ia driverele de pe net. Pune-le attach la e-mail sau pe un cd pentru data viitoare. Bafta

| LegalizeWeeDs explică:

Placa video am instalat-o. Placa de baza nu am instalat-o... Pt ca am pierdut CD'ul. Nu stiti un site sa vada ce placa de baza am sa pot lua un driver ca nu stiu cum se numeste placa. Oricum deseara sau maine imi face un prieten calculatorul este as in asa ceva... Dar nu are timp si de mine tot timpul. Pana ma rezolva el vreau sa incerc sa-l fac singur.