| mtw123 a întrebat:

Am rupt din greșeala butonul de space de la laptop si l am trimis in garanție pentru reparație. Trebuie sa mai acopăr vreun cost alt reparației? Precizez ca butonul se putea pune, doar ca nu am vrut sa mi bag eu nasul. L am trimis la depanero. Sunt serioși?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Garantia acopera doar defectiunile de fabricatie, nu si pe cele provocate de tine, asa ca va trebui sa platesti reparatia.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu se vede ruptura prin fortare, atunci trebuie sa repare in garantie.
Daca butonul se putea pune, atunci eu inteleg ca acel buton pur si simplu a iesit din tastatura, n-a rezistat folosintei, deci este problema de fabricatie.

| AndreiMarian12 a răspuns:

Daca l-ai rupt tu cu manuta ta ei nu iti fac nimic la el. Garantia ti-o da doar pentru problemele de la ei, nu facute de tine

| mtw123 explică (pentru AndreiMarian12):

Si la ce preț poate ajunge?

| AndreiMarian12 a răspuns (pentru mtw123):

Nu e asa greu sa pui o tasta, ti-o pui singur. Si daca ar fi sa te duci la service de costa 5-10 lei