| Tesla66 a întrebat:

Salut, am scos stickul din laptop ieri in timp ce instalam windows 10 (mai exact cand am ajuns la pasul de alegere a partitiei pe care sa fie instalat) si de atunci nu mai citeste deloc stickul, adica il bag in orice laptop/Pc si imi zice "Introduceti un disk de stocare". Aveti idee ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca atunci cand introduci stick-ul iti apare in ThisPc litera corespunzatoare lui (alta decat cele pentru partitii), dai click dreapta pe litera respectiva si alegi Format, pentru ca stick-ul sa poata fi readus in stare de functionare optima.
Daca memoria usb nu este identificata de sistem in niciun fel, exista utilitare specializate prin care poti incerca recuperarea lui (inclusiv soft de la producatorul stick-ului).

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Ihi, s-a corupt stick-ul. In functie de cat de rau e corupt il poti recupera din Windows cu format sau trebuie sa apelezi si la diskpart din command line. Mai usor e din Linux (daca stii cum).