| alex2009 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare ce stiti despre panourile radiante? Cat de utile sunt vreau detalii tehnice cat de rentabile sunt?

5 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Sunt foarte bune din ce scrie aici pe site http://www.utile-casa.ro/panouri_radiante.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate am auzit eu sunt bune

| tudorviorel a răspuns:

Panourile radiante sint mai nou un moft ceva la moda.ca rentabilitate depinde cit esti dispus sa platesti la curent.un ex ocamera su suprafata de 15 m patrati ai nevoie de un panou mediu cu o putere de 2000 2500w sau pe inteles 2 2, 5 kw consum la ora de functionare.

| Aurelian2014 a răspuns (pentru tudorviorel):

Tudor, gresesti dragule cu informatia asta. Nu stiu ce panouri sunt alea, dar ce spui tu aici, cred ca mai degraba te referi la aeroterma. Eu am o sufragerie de 18 mp si un panou Sunjoy de 950W, adica 1 kw. Intra aici sa vezi www.panouricluj.ro

| Aurelian2014 a răspuns:

Alex, eu am panouri in casa de 3 ani de zile si sunt foarte multumit. In primul rand pentru confort, design si economie la factura de incalzire. Locuiesc la etaj 4 din 8 intr-un ap cu 3 cam. Iarna trecuta am platit cca 260-270 lei/luna tot ce inseamna consumator de energie electrica, pe cand vecinii mei care au centrala termica plateau cca 200-220 lei/luna + factura de lumina de cca 100-120 lei/luna. Am iesit cu mult mai bine decat ei.