| Marius_David_1992 a întrebat:

Am si eu o problema, Cand incerc sa imi reinstalez windowsul pc-ul mi se stinge... tin sa precizez ca pc-ul merge in regula, preia comenzile date de mine, se inchide, il tin aproape 1 zi intreaba pornit. no problem.dar singura problema este doar atunci cand incerc sa reinstalez windowsul, si mie inchide pc-ul si nu stiu de ce. Pareri?

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

E posibil ca problema sa fie de la sursa de alimentare sa nu mai distribuie tensiune suficienta.Ca rezolvare, daca ai Placa video dedicata o elimini din slot, te conectezi pe Placa onboard si faci instalarea, dupa instalare conectezi iarasi placa dedicata.Dar trebuie avuta in vedere inlocuirea sursei de alimentare cu o sursa de putere mai mare.

| RC33 a răspuns:

Cauze posibile:
-e virusat cd-ul cu winsows
-e gata pasta de la procesor / radiator
-sunt arsi niste condensatori pe pe placa de baza / sursa
-daca stai intr-o zona cu caderi de tensiune ai putea avea nevoie de stabilizator de tensiune.
Daca nu te prea pricepi, du-l la un depanator happy