| Mihai200009 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc-ul meu. Am o placa video GTX 1060 6GB turbo, 8 RAM, procesor ryzen 5 2400g si mi se misca jocurile greu (Fortnite, gta v.) nu stiu de ce se misca asa. Unitatea nu are praf, are driverele descarcate si nu stiu ce poate avea.

5 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Reinstalează windows.ul pentru că probabil ai multe fisiere reziduale si sfatul meu e sa iti iei inca 8gb ram dar cel mai probabil ii ai de maxim 2666 si atunci te.as sfatui sa iti iei 16gb ram la 3000 dual channel dar si o placa de baza care sa suporte aceasta frecventa. Daca nu vrei sa te faci bun de plata atunci solutia este cea cu reinstalarea dar si diferite metode pe care le poti gasi pe yt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da din task manager, in lista de procese, set high priority. Daca nu merge sa imi spui

| Mihai200009 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai200009):

Fa un benchmark cu msi afterburner, https://www.howtogeek.com/......terburner/
Vezi care componenta are mai mare %

| StefanFlorea a răspuns:

Placa video instegrata ai dezactivat-o? RX Vega 11 parca are processor-ul placa video, dezactiveaz-o din device manager si las-o doar pe GTX 1060