| Anonim20123333 a întrebat:

Salut am si eu o problema daca puteti sa ma ajutati am incercat sa bag un jack in pc si din greseala am atins reset button mi s-a resetat calculatorul s-a pus pe o rezolutie mica si de atunci am lag in jocuri am o placa de 8 gb dar imi merge pe placa de integrata am lag nu stiu ce are...

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Nu ne-ai zis ce placa video ai si ce windows. Daca ai windows 10 pe desktop dai click dreapta, display settings, scale and layout, display reolution si dai 1920x1080 sau cat ai tu maxim dupa dai advanced display settings si la refresh rate dai la maxim

| Anonim20123333 explică (pentru UserRo10):

Salut am un rx470, am dat la display settins si imi apare placa integrata nu cea dedicata mi se misca prost jocurile...

2 răspunsuri:
| Anonim20123333 explică:

Am incercat si sa dezinstalez driveru de la placa sa il iau din nou da zice ca n am placa video ca sa mearge bine trebuie sa activez placa integrata cred ca trebuie restart la windows...