| MitzaMihaii1997 a întrebat:

Am si eu o problema. De ce la windows xp imi functioneaza boxele cand le bag in spate dar la windows 7 nu mai merg? Am incercat si cu casti si degeaba. Am luat de pe net un detector de software, am instalat driver-ul audio dar tot asa face. De la ce sa fie oare?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca Windows 7 are o problema cu acea placa. Daca ai slot PCI simplu ia-ti o placa audio sau daca nu una USB.

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt unele chipset-uri de sunet care functioneaza doar cu pachetul de driver+program de sunet, ce se descarca de pe site-ul producatorului.
De exemplu, la chipset-urile Realtek de multe ori am intalnit ca nici versiuni mai noi n-au functionat decat cu care a fost dat de fabrica, sau au functionat incorect (cu zgomote, gajaieli etc).
In concluzie: descarca si instaleaza pachetul de sunet direct de la producator, pentru echipamentul tau.

| Guiinnmortal a răspuns:

Trebuie sa iti descarci un driver audio cand ai windows 7

| jason123 a răspuns:

Baga mufa in spate mai pe jumatate sau un pic peste jumate bagata, dar nu de tot.

| K0sti a răspuns (pentru jason123):

Zau...mai ai sfaturi din astea tampite?