| MoGeA a întrebat:

Am si eu o problema.Fratele meu s-a jucat la calculator si nu stiu cum, a descarcat un program in chineza, care a avut si niste virusi...de virusi am scapat, dar cum pot sterge acel program? Am incercat tot ce am stiut, dar nu pot sa il sterg, in setarile lui nu pot umbla deoarece este in chineza...Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/ Programs and Features (sau Add or remove Programs)/programul respectiv şi dai Uninstall(sau Remove).
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cred ca ai scapat de virusi daca pc-ul tau merge incet big grin Probabil acel program e un virus daca nu-l poti sterge de la : Dezinstalare sau Modificare programe!
Deci iti mai spun 1 data : Reinstaleaza windows! Bafta!

| Florentina9210 a răspuns:

Program in chineza? what the f***. Sunt cele mai jale chinezariile alea. Contin virusi cu gramada.
Schimba windowsul.
Si data viitoare, nu mai lasa toti mucosii la calculator.
In orice caz, trimite-l in curte la aer.

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Vezi in Control panel>Programs alegi din lista programul, click dreapta uninstall sau cu Iobit uninsttaler, dupa ce reusesti stergi si eventualele ramasite directorul si cele cateva fisiere, daca raman.