| CPV a întrebat:

Salut am si eu o problema, mi-am facut pc nou din piese noi cu garantie cu tot, dar cand incerc sa-l deschid, toate chestiile pornesc, coolerul se invarte hardul se invarte cdrom-ul se invarte sursa la fel, dar nu se vede nimi pe ecran, am mai umblat eu pe acolo, am scos un jumper si l-am pus inapoi, a mers, dar dupa cateva minute iarasi nu mergea, sa numai spun ca nici la windows cand il instalam imi dadea txtsetup not found, ce sa fac\
?

1 răspuns:
| soul2soull a răspuns:

Vezi in primul rand bipul de pornire daca al da.
bipul acela este OK-ul dat de bios precum tot sistemul este ok si se poate continua incarcarea sistemului de operare
daca nu da acel bip vezi memoria ram scoate o placuta si incearca cu el asa sa pornesti calculatoru repeta aceeasi operatie cu cealalta placuta. fa toate operatiile cu bateria bios-ului scoasa.