| OneMoreGirl a întrebat:

Salut am si eu o problema. Va rog sa ma ajute persoanele care se pricep cit de cit in calculatoare. La fiecare 30 minute sau o ora maxim, mi se restarteaza calculatorul. Cind ma uit la un post tv mi se stinge la fiecare 5- 10 minute. Uneori imi mai apare ecran albastru si pe el foarte multe informatii in engleza imi spune: phisical memory is complete si multe altele. Ce este acest lucru si cum il rezolv?

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Erorile pe ecran albastru sunt erori fatale de sistem.Solutia pentru asa ceva e o reinstalare a windosului, altfel acele erori nu iti vor da pace.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Jadis a răspuns:

Gosh... fara indoiala calulatorul tau e virusat full. Intrebare la care trebuie sa imi raspunzi: Se intampla asta numai cand te uiti la acel post TV? Daca da, atunci nu te mai uita, poate iti baga virusi... Daca nu poate are PC-ul tau vreo problema. Daca in coltul din dreapta jos iti apare acel semn de exclamare in triunghiul galben atunci calculatorul tau necesita reinstalarea windowsului. Dar si daca iti dispare desktopul si iti este negru sau albastru, atunci inseamna ca chiar are probleme

| ExtraSakadat a răspuns:

Ori placa video, ori se incalzeste!

| AlinC a răspuns:

Problema vine ori de la placa de baza care nu este compatibila cu memoria RAM, ori memoria RAM este defecta. Sfat, du' unitatea centrala la un service autorizat. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows-ul!

| VadMelodii a răspuns:

Pai eu sunt foarte bun la calculatoare si sunt foarte multe posibilitati:

1.Placa de baza nu e compatibila cu memoria RAM

2.Memoria Ram este defecta

3.Ai calculatorul plin de virusi!

4.Calculator tau e vechi!

Sfatbig grinu-te cu unitatea la un service.sau reinstaleaza windows-ul!

Sper ca te-am ajutatbig grin!

| Mithrandir a răspuns:

Probleme cu sursa sau procesoru. Dai click dreapta pe my computer apoi properties, alegi tabul advanced apoi la start up and recovery dai settings si debifezi obtiunea "Automatically restart"