| Nten a întrebat:

Salut, am si eu problema, imi tot pica net-ul pe calculator cand folosesc net-ul mai mult sa zic asa, de exemplu cand deschid mai multe site-uri imi pica net-ul pentru 15-25 sec, sau in unele jocuri care au nevoie de o conexiune buna, dar chestia asta mi se intampla doar la calculator care este conectat direct la router, care ii faza de face asa? Pe laptop de exemplu nu se intampla asta si laptop-ul e mai slab decat PC-ul si nici nu e conectat direct la router, nici la telefon nu se intampla, care ii faza ca deja e enervant rau de cateva luni imi face asa, o fi o problema la calculator? Si cand imi pica net-ul asa pentru 15-25 secunde doar pe calculator nu merge, dar pe laptop, telefon etc tot merge...

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica setarea de conectare a calculatorului.
1. Verifica, daca ai bifata optiunea de "Reconectare automata" la retea (in configurarea Wan a router-ului sau la setarea reelei din calculator, dupa caz, unde te identifici ca utilizator abonat pe internet)
2. Da-i "reparare", pentru a curata cache-urile de retea.

| oglindasultanului a răspuns:

Cu ce le-ai conectat la internet, cu stick sau cablu? Acolo verifici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema s-ar putea sa fie la setarile de retea ale PC.
Verifica cu atentie acolo.