| PoulyPaul22 a întrebat:

Salut am si eu un iphone 5 si cica trebuie taiata cartela cu un aparat special pentru a o face mai mica ca sa intre in aphone este la cosmote aparat de ala? Funda

Răspuns Câştigător
| Sk1j4 a răspuns:

Pai costa 5 lei.Te poti duce la un service.E un fel de capsator cu care o taie.
Sau o poti taia chiar tu acasa.(Eu am taiat-o singur acasa cu cutitul.

| valentino52 a răspuns (pentru Sk1j4):

Pt iphone 5? Nu pot sa cred ca ai reusit sa tai un nano sim. Ei eu mi-am taiat singur microsim-ul care este doar mai mic, pe cand nanosim-ul este si mai subtire ar trebui sa il si pilesti la milimetru ceea ce e aproape imposibil. Dar la cosmote sau oriunde in alta parte iti pot schimba numarul pe telefon instant de pe orice sim ai tu pe un nano sim facut de ei asa din fabrica.

| Sk1j4 a răspuns (pentru valentino52):

A nu stiu cu iphone 5.Eu am taiat pentru Samsung Galaxy S3 i9305.Modelu ala cu 2gb rau si 4g.Nici nu stiam ca e diferit.

3 răspunsuri:
| PoulyPaul22 explică:

Iphone* scuzehappy greseala de scriere