| AlinRus a întrebat:

am un Acer cu windows 7 instalat si cineva mi-a umblat prin el si a dereglat desktopul daca pot sa zic asa.imaginea de pe desktop imi apare ca si turtita nu e pe tot ecranul si parca imaginea se alungeste in partea stanga a ecranului deci am o poza cu o masina pe desktop si fata masinii nu se mai vede e undeva ascunsa in partea stanga a ecranului.in partea de sus si jos am spatiu liber de culoare neagra.figura asta mi se intampla dar numai in cazul desktop-ului.cum sa reglez sa fie la loc? am incercat din rezolutie dar nimic.multumesc in avans

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> personalize -> desktop background -> picture position -> fill -> save changes

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Trebuie să setezi imaginea din setări să fie pe tot ecranul.Pentru asta dă un click dreapta pe desktop apoi alege personalizare/ecran desckop/ poziția pozei/ de unde vei dechide acel submeniu și vei folosi umple.Succes