| costi900 a întrebat:

Salut,am un adaptor tp-link si are un cablu usb de 1 m si am mai cumparat un prelungitor usb de 3m,problema este ca, cu prelungitorul de 3m nu merge adica se aprinde odada ledul si gata,am testat cablul si merge fara probleme la modem,telefon dar cu adaptorul nu merge, ce pot face? trebuie sa cumpar alt prelungitor? chiar am nevoie de 3-4 m.

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Cu hub merge 100% dar e inca un lucru de bagat in priza. Atata tot.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Bine ca nu ai pus cablu de 20 m...
Cablu standard de 1 m, ca aia nu l-au facut de prosti asa!

| Jijell a răspuns:

Cred ca este vorba de un adaptor wireless, corect? Acest tip de dispozitiv cere un curent mai mare decat un stick sau un telefon, de asta nu merge cu prelungitorul. Incearca cu un prelungitor cu cablu gros, de firma, de exemplu Hama. Daca tot nu merge vei avea nevoie de un hub USB intre prelungitor si adaptorul wireless, care sa furnizeze curent adaptorului.

| costi900 explică (pentru Jijell):

Deci cu un hub rezolv? as merge pe hub daca tot am cablu.

| costi900 explică (pentru Jijell):

Da frate nu merge nici asa azi mi-o venit hubu si degeaba. bani aruncati http://www.emag.ro/......b3d9e00586

| Jijell a răspuns (pentru costi900):

Cu hub merge 100% dar e inca un lucru de bagat in priza. Atata tot.

| Jijell a răspuns:

Poti sa returnezi hubul la eMAG si iti dau banii inapoi, trebuia sa citesti comentariile, ai vazut ca s-au plans si altii de acel produs.

Iti trebuie un hub cu alimentare, de asta am mentionat ca inconvenient ca va fi un lucru in plus de bagat in priza.

| costi900 explică (pentru Jijell):

Acum asta e, am dat comanda de unu cu alimentare sper sa mearga