| Barbu_Adelin_1999 a întrebat:

Am un adaptor wifi conectat la calculator si dupa ce opresc calculatorul ramane ledul adaptorului pornit! Stie cineva din ce cauza ar fi?

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

E din cauza ca porturile usb sunt presetate sa fie active dupa ce pc-ul este inchis. Activ inseamna ca inca are conectate alimentarile :+5V pentru usb 2.0 si +8v pentru usb3.0. Nu deranjeaza cu nimic, il poti lasa asa. Se poate dezactiva chestia asta daca vrei, dar nu prea are rost.

| paraziti2009 a răspuns:

Este băgat în port USB 3.0 sau în port USB destinat tastaturi și a mouse-ului dacă te deranjează bagă-l în alt port USB dacă face în toate asa poți avea curent continuu în calculator ceea ce rar se întâmplă din cauza împământări casei