| Mary012 a întrebat:

Am un calculator vechi care a functionat pana acum ceva timp, dar acum nu mai booteaza. Cand il aprind becul de power indica ca este aprins coolerele se invart si atat, nu face beep biosul si nu afiseaza nimic pe ecran! Ce ar putea avea? Tinn sa mentionez ca daca scot placuta de RAM si il pornesc piuie biosul dar daca o pun inapoi nu mai piuie. (stiu ca este normal sa piuie daca lipseste o componenta)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Soate alimentarea de la HD si reconecteaza la loc imediat dupa pornire. Noutati?

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Scoate bateria de la BIOS timp de 2/3minute(fi atent la ceas, nici mai mult, nici mai putin), apoi bag-o inapoi. Ar trebui sa se reseteze BIOS-ul. Cel putin la mine a mers. happy

| Mary012 explică (pentru Începătorul988):

Nimic... Tot felul de probleme intampin. Putem vb undeva pe privat poate ma ajuti ca acum am alt calculator si asta face alte figuri