| Freeezer a întrebat:

Salut am un Dell Optiplex 745 si se potriveste la el doar placile video low profile. Iar acum cateva zile am dat comanda de o Placa Video Gigabyte Geforce 210 1024MB DDR3 Low Profile, iar acum mi-a venit acasa coletul si l a m desfacut si am vazut ca placa video e mai mare decat carcasa pe care o am si nu stiu cum o sa intre placa video in el si totusi pe placa video scrie low profile

3 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu prea ai cum, decat sa modifici carcasa sau sa o ti cumva deschisa ca sa incapa! sau sa schimbi carcasa cu una middletower! bafta!

| mateielisey a răspuns:

In afara de aia mare is si 2 mai mici si le pui una langa alta(chiestiile de metal de care fixezi placa cu suruburi)

| Baciu_Antonio_1997 a răspuns:

E foarte usor de facut. Dupa ce ai deschis carcasa, in langa slotul PCI Expres unde bagi placa video, in partea dreapta ai niste tablite de metal. Tragi de ele in sus si ar trebui sa iasa. Dupa ce le scoti, montezi placa video si va incapea.