| Cristian_Catană_2000 a întrebat:

Salut am un elicopter cu telecomanda fara antena pe care l-am cumparat pe 09. ianuarie.2014 de pe net.
Dupa ce l-am primit am vrut sa il testez. Acesta era descarcat. L-am pus la incarcat cu un cablu USB la priza iar dupa 5 minute mi-a aparut in mufa cablului USB un led rosu. Eu am crezut ca s-a incarcat asa ca l-am scos din priza. Cand am vrut sa il pornesc a zburat 1m s-a lasat usor in jos. Vreau sa stiu daca trebuie sa il mai l-as l-a incarcat dupa ce imi apare beculetu rosu?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Lasă-l la încarcat până se aprinde led-ul verde. Dacă după 5 ore tot roșu e led-ul înseamnă că nu e dotat cu un led care să indice că e încărcat sau nu.Dar nu e o tragedie asta, deși ar trebui să scrie asta în ghidul de utilizare.
Dacă nu are led de indicare a încarcării complete atunci lasă-l sa se încarce 5-12 ore, și vei vedea că va zbura mult mai mult și mai bine.Succes

| Cristian_Catană_2000 explică (pentru DeyCj):

Ghidul este in italiana.

| DeyCj a răspuns (pentru Cristian_Catană_2000):

În cazul ăsta numa așa cum ți-am recomandat(mersi de „trofeu"). Altă soluție nu văd.

| Cristian_Catană_2000 explică (pentru DeyCj):

Am incercat sa il tin 12 ore dar degeaba nu mi-a aparut un alt led sau ceva de genul cand l-am scos abia zbura

6 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Lasa-l cel putin 30 minute, e prea putin 5 minute, acel led arata probabil ca se incarca
Toate cele bune

| Cristian_Catană_2000 explică (pentru HardCore7750):

Da dar astept 5 minute apoi se aprinde ledul si se face rosu

| Cristian_Catană_2000 explică:

Elicopterul se numeste KING III