| Puiu95 a întrebat:

Salut,
Am un Hp-mini,notebook, si am windows 7 pe el.
Care e faza,am uitat parola laughing, adica cat de prost sa fi big grin.Va rog ajutati`ma sa ii scot parola.
Funda:X

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Nu poţi afla parola de la PC, pusă pe contul de admin spre exemplu, poţi doar s-o resetezi.
Rulezi CMD ca admin - Start, scrii cmd, click dreapta pe el -> Run as admin, se va deschide o nouă fereastră, scrii net user (numele contului de admin) (noua parolă) și dai enter.
Funcționează doar la contul admin.

Dacă nu poți intra în Windows, chiar după ce pornești PC-ul ții apăsată tasta F8, alegi Safe Mode with Command Prompt https://encrypted-tbn3.gstatic.com/......ps?/images şi scrii iar comanda cu net user.
Asta e metoda cea mai simplă.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut... nu stiu daca o sa te ajute mult dar.: http://www.tutorialepc.ro/mi-am-uitat-parola.html

| GhostForest a răspuns:

Sunt si alte metode...dar sunt mai complicate.Cel mai simplu este sa iti reinstalezi sistemul de operare foarte simplu:1)Pornesti PC si bagi DVD cu Windows-ul in unitate.2)Dai un restart(manual cel mai probabil) 3) Ii dai BOOT manual cu ajutorul tastelor de la F4 pana la F12(depinde de modelul placii de baza) si in rest cred ca te poti descurca unde il vezi instala/partitie.

| Jerry_Alex_1999 a răspuns:

Paaaai nu cred ca se poate 'scoate'. Adica asa am patit si eu... Am un iPad si la fel i-am pus parola si nu s-a mai putut face nimic. L-am dus la service si mi-a resetat-o, doar ca a sters tot din ea! happy

| Jerry_Alex_1999 a răspuns (pentru Jerry_Alex_1999):

Nu stiu daca se procedeaza la fel si cu pc. straight face

| GhostForest a răspuns (pentru Jerry_Alex_1999):

Fara suparare.dar una este iOS de pe iPad si una este WIndows de pe PC.Pe Windows mai sunt cateva ''trucuri'', dar numai pentru cei care stiu sa se foloseasca de ele.

| Jerry_Alex_1999 a răspuns (pentru GhostForest):

Scuze, nu stiam happy