| Spirigonzalez2000 a întrebat:

Salut,am un laptop Lenovo v130-15igm si i-am dat astăzi update la bios intrasem pe site-ul de la Lenovo si i-am dat actualizare automată, totul bine si frumos.cand intru într-un joc merge 5 minute si îngheață câteva secunde sa zicem 30-40 secunde, nu mi s-a, intamplat nici odata așa ceva.Dau funda va rog frumos eu nici nu am unitate optica la laptop mai 3 zile retur ajutati-ma ca sa stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| azeze a răspuns:

Incerca sa reinstalezi jocul, update driver la placa video sau reinstaleaza windowsul.

| Spirigonzalez2000 explică (pentru azeze):

De unde fac rost de update la placă video ca nu stiu

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca te referi ca are N4000 ca procesor si placa video integrata, eu as zice "multumesc" ca merge un joc. Trebuie sa-l ajuti, laptopul nu e de "gaming". Ai driverul video pe site la Intel sau cauta pe site-ul de la Lenovo. Instaleaza un sistem de operare cat mai light sa ii usureze fluenta in aplicatii si in toate cele, actualizeaza driverele, si ajuta-l cu niste rami si un ssd. Si da-i un pic mai mult la placa video integrata din rami din bios daca te lasa. In rest, nu prea ai ce sa-i faci, mai ales daca ai hdd, e si "normal" sa nu-ti duca. Maxim, daca l-ai luat la 1.000 ron, in bugetul ala, cu putin peste te duci intr-un i3 U si te rogi sa gasesti sau ii pui tu un ssd, sa te-ajute putin mai mult, in rest nu prea ai ce sa-i faci pe partea de "gaming". Daca ai un buget si ai nevoie de sfaturi, idei, da-mi mesaj si te ajut.

| Spirigonzalez2000 explică:

Specific ca toate jocurile sunt pe low sau very low