| התשובה a întrebat:

Am un Laptop Packard Bell si de ceva timp nu ii mai merge wireless-ul (adica merge partial).Se conecteaza c-am 30 de minute dupa care se intrerupe si trebuie sa dau restart pentru a-si reveni Am verificat cu un telefon mobil si cu un alt laptop, wireless-ul merge. Partea curioasa este ca am incercat si in alta retea wireless si imi face aceeeasi problema.
Care este raspunsul oare?
Sper ca m-am facut inteles.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Update la driverul de wireless

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Nu e neaparat de vina laptop-ul! Poate e o problema la driver. Ce sistem de operare folosesti?

| vatco a răspuns:

Problema poate fi din cauza driverului mai ales daca ai o placa de retea wifi Atheros. daca ai ultimul driver incearca sa downloadezi o versiune mai veche a driverului insa poate fi si din cauza placii de retea wifi(cele mai multe cazuri.)In acest caz va trebui sa achizitionezi o placa de retea wifi compatibila cu laptopul tau si apoi sa o schimbi.Iti recomand sa mergi la un service IT.

| explorer a răspuns:

Problema aceasta am avut-o si eu tot cu un pacard bell, daca fortam cu scanare de antivirus dupa cateva minute anumite situri si posturi de radio online nu mai mergeau apoi dupa cateva ore aparea semnul galben "Limited or No Connectivity".Am updatat driverul de cateva ori, am dat restarturi si nimic.Solutia era sa opresc si sa pornesc wirelesul din F3 si gata. Dupa ce l-am oprit si pornit din F3 nu s-a mai blocat netul.