| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am un laptop Samsung np300 cu i5 2450m 6gb ram nVIDIA gt 520mx.
In full load temperatura se ridica la 92 de grade.

Am si un Microsoft cooler pad basic si din cate vad e diferenta de maxim 1-2 grade ca il folosesc sau nu.

Are rost sa imi cumpar un cooler mai bun daca doar pe spatele laptopului in mjloc am cateva gaurele, iar carcasa e de plastic si nu prea ajuta la racire?

Ce cooler mi-ati recomanda, daca are rost?

5 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Tias recomanda sal duci in service intai poate ai prad la cooler

| bogdan12321132231 explică (pentru notefree):

Nu am ca de cand e nou merge cam pe la 90 grade in full load

| bogdan12321132231 explică (pentru notefree):

La un coleg tot cam asa sta temperatura in full load.

| notefree a răspuns:

Praf la cooler-ul de la laptop

| notefree a răspuns:

Atunci iti recomand acest cooler
http://www.pcgarage.ro/......x-slim-ii/