| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop și s-au oprit brusc în timp ce mă uitam la un film și acum nu pot să îl pornesc orice as face. Nu a avut niciodată probleme. Nu se aprinde niciun led nici când pun încărcătorul nici fara, absolut nimic. Care ar fi problema și cum aș putea să o rezolv?

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Scoate cablul de alimentare şi scoate şi bateria 30 sec. apoi pune-le la loc şi vezi dacă porneşte.

| drodu94 a răspuns (pentru Hammurabi):

Am incercat și tot nimic

| dannyel86 a răspuns (pentru drodu94):

Du-l in service. Poate s-a ars o piesa si nu mai primeste curent in el.

| drodu94 a răspuns (pentru dannyel86):

Mă gândeam că poate pot să fac acum ceva cu el pentru că nu am posibilitatea să merg curand la un service

| dannyel86 a răspuns (pentru drodu94):

Unele erori se pot rezolva acasa, dar cand e vorba de partea hardware, de piese, numai specialistii se pricep. La tine nu porneste laptopul, prea multe nu ai ce sa faci.