| AndreiSaigo a întrebat:

Am un Microsoft Lumia 435, este vreo problema daca in timp ce e telefonul la incarcat ma joc pe el? Poate dauna acumulatorului?

Răspuns Câştigător
| slowbeat a răspuns:

Nu dauneaza acumulatorului, dar telefonul se va incarca mai greu din cauza consumului intens.

3 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Caldura dauneaza bateriei. Daca il pui la incarcat se incalzeste, deci nu-i face bine. Daca te joci pe el se incalzeste si mai rau, deci nu-i face deloc bine. Daca te joci in timp ce e la incarcat, cred ca poti trage singur concluzia.
Telefoanele in general nu sunt facute sa te joci pe ele, sa descarci bateria in 2 ore.

| Dan_Preda_1991 a răspuns:

Nu prea dauneaza doar se incarca mai greu
ps. nu il lasa toata noaptea la incarcat se umfla bateria

| K0sti a răspuns (pentru Dan_Preda_1991):

Nu mai debita tampenii ca nu se umfla nicio baterie!