| CrinaRA a întrebat:

Daca imi scot telefonul din priza in timp ce se incarca si nu este complet incarcat, are ceva? Ii poate dauna? De ex: obisnuiesc sa-l scot periodic din priza nefiind incarcat 100%, asta atunci cand plec undeva si am nevoie sa iau si telefonul cu mine...

Răspuns Câştigător
| Hihowareyou a răspuns:

Nu ii dauneaza. Este la fel ca si la descarcarea completa a bateriei, care nu este deloc recomandata. Poti cauta pe internet diverse studii. Uite aici un articol foarte interesant: https://www.techcafe.ro/......-tabletei/

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Gandeste-te logic.
El se incarca pana la 80% sa zicem, azi.
Peste 2-3-5 zile faci acelasi lucru, dar il scoti cand e la 90%.
El se incarca pana acolo, bateria aia se degradeaza, portiunea aia neincarcata fiind folosita iar si iar si nefiind incarcata aproape niciodata.
Asta (ma refer la metoda) si faza cu folositul telefonului intensiv in timp ce se incarca te va duce treptat, in timp, la umflarea bateriei, cel putin la cele tip Li-Ion.

| GoldenBoy17 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Daca are Suport Fast charge nu se strica