| SkenWell a întrebat:

Am un monitor Full HD 144hz de ceva timp si nu stiu daca am 144hz reali, mie imi apare 144hz dar nu stiu sigur daca este. Monitorul este conectat prin DVI, cu cablul din cutia monitorului la o placa video dedicata.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

DVI nu suporta 144MHz, trebuie sa il conectezi prin intermediul unui DP.

sau ca un compromis, HDMI, incepand cu versiunea 1.4
(! ai nevoie de cablu ce suporta HDMI pentru versiunea 1.4. sau mai nou), suporta 120MHz.

| SkenWell explică (pentru NLS):

Eu in momentul asta il am conectat prin DVI si cand dau click dreapta, screen resolution, advanced settings monitor imi apare 144Hertz pana la 60.

| IonutR1 a răspuns:

Incearca sa il conectezi cu un cablu Display Port.