| MicaIntrebare a întrebat:

Salut, am un Nokia Lumia 920, si i-am crapat ecranul, i-am cumparat unul nou i l-am montat, si cand sa il pornesc, imi apare imaginea intoarsa, si touchul comuteaza invers ( de ex : apas in dreapta sus si el comuteaza stanga jos ) cine stie ce poate fii, va rog mult sa imi spuneti, poate sa apara asa brusc o problema de soft? sau ce ar putea avea? astept raspunsuri, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ecranul a fost montat invers.Cu susul in jos.Intoarce-l la loc.

| MicaIntrebare explică (pentru darrio2007):

Nu am cum sa il fii montat gresit, altceva poate este problema.

| Mazalu_Gabi_2000 a răspuns:

Nu e nici o alta problema. L-ai montat invers :@

| MicaIntrebare explică (pentru Mazalu_Gabi_2000):

Mufele au un singur mod in care se potrivesc, scrisul (sigla NOKIA) din colt e pusa corect, cum anume sa il montez invers, si daca ar fi asa cum spui tu, de ce touchul comuteaza aiurea?

| darrio2007 a răspuns (pentru MicaIntrebare):

Din aceeasi cauza.