| andrei3312 a întrebat:

Salut, am un pc destul de slab si nu pot juca macar in 30-40 de fps fivem, exista vreo metoda sau ceva pentru un boost? Am toate setarile pe low si rezolutie mica dar nimic.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Te pot ajuta. Lasă-mi însă un mesaj în privat și vorbim.
Trebuie verificat sistemul în maniera actuală, eventual dacă există posibilitatea de optimizare sau de upgrade a componentelor hardware.

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa pui si rezolutia de baza a display-ului LA FEL ca ceea a jocului.
Astfel nu va avea nevoie sa faca atatea recalculari de rezolutie, la fiecare cadru de imagine din joc.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca asa ceva o sa te ajute mult :

https://www.razer.com/cortex

| andrei3312 explică (pentru Celcestietot):

Trebuie sa platesc?

| Celcestietot a răspuns (pentru andrei3312):

Nu.

| Frank51 a răspuns:

Am ajuns vremea in care cu 1500 de lei se poate face un calculator de gaming 1080p nou nout...

| andrei3312 explică (pentru Frank51):

Pc ul meu este de 1400 de lei

| lalaura94 a răspuns (pentru Frank51):

1080p 60Hz low-medium settings in titlurile AAA noi, da. Ca sa te apropii de high, te duci in 2300-2500.

| Frank51 a răspuns (pentru lalaura94):

Majoritatea jocurilor in High, eu joc cu un amarat de laptop cu 950m aproape orice joc la low HD, Shadow of tomb radier, mafia 3, the division 2, battlefield 5, si imi duce LOLul 4k pe Ultra.

| lalaura94 a răspuns (pentru Frank51):

Joci 720p sau 1080p?

| Frank51 a răspuns (pentru lalaura94):

720p pe laptop, pe TV joc la 1080p 40-60fps orice joc pe Mediu-high(daca dau la minim aa/af/motion blur off). De asta zic ca iti poti face un pc decent in bani putini care sa duca orice, pana si un i3 gen9 +gtx1060 e bomba.

| lalaura94 a răspuns (pentru Frank51):

Poti face din bani foarte putini, de acord, doar ca eu nu am reusit sa-i fac un PC de 1080p ultra gaming niciunui client pana acum, in mai putin de 2500 de lei, si ma intrebam cum ai reusit din 1500, ca numai placa video si procesorul ar fi 1000-1200, si asta daca nu ai pretentii de ultra.

| Ineys a răspuns:

Din pacate, odata ce ai dat rezolutia pe minim si setarile, chiar nu mai ai ce sa-i faci.

| Alexuţ02 a răspuns:

Boosteroidlaughing

| andrei3312 explică (pentru Alexuţ02):

Pe boosteroid nu este fivem

| GPA a răspuns (pentru Alexuţ02):

Sau GeforceNow, oricum tot același principiu este (conectare la un server care este de fapt un rig bine echipat pentru Medium-Extreme gaming). Totuși, nu găsești toate jocurile accesibile pe platforma asta...

| andrei3312 explică (pentru GPA):

Ti am lasat un mesaj in privat

| Alexuţ02 a răspuns (pentru GPA):

+1

| GPA a răspuns (pentru Alexuţ02):

?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru GPA):

Ai zis bine ce-ai zis mai sus.

| andrei3312 explică (pentru GPA):

Ti am raspuns

| Whdjehddj1 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu exista

| MihaiDumitru1290 a răspuns:

Daca vrei ceva imediat cauta pe net cum sa pui Windows ul in cel mai economic mod (nu stiu exact cum se numește-o sa îți arate ca Windows 98 dar fps ul in jocuri va creste cu aprox 10 12 fps.

| stefannnnnnnnnn a răspuns:

Iti faci upgrade la pc, ii mai pui ram sa ai macar 8, sa ai macar 2 gb de memorie video. daca ai posibilitatea iti cumperi alt pc

| andrei3312 explică (pentru stefannnnnnnnnn):

Am 8 gb cu 2tb pe hdd si 2 gb pe placa video si un i5 2500