| Robert_Trif_1997 a întrebat:

Salut am un pc si cand il pornesc imi apare no input signal ce as putea face?

2 răspunsuri:
| stanel97 a răspuns:

De cele mai multe ori acel mesaj apare atunci când ecranul nu este conectat la unitate. Verifica conexiunea cablurilor. Dacă e buna, atunci poate fi ceva cu monitorul. Încearca sa îl duci la reparat dacă nu ii dai de cap, dar eu recomand sa scoți și sa pui la loc cablurile care conectează monitorul de unitate.

| K0sti a răspuns (pentru stanel97):

E na, pai daca ii apare mesajul pe ecran cum sa fie monitorul! Daca ar fi monitorul nu ar mai apare mesajul! E vorba de placa video, placa de baza, multe alte chestii, nu are treaba cu monitorul in faza asta!