| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un receiver si as vrea sa cumpar alte difuzoare pentru el (pe cele vechi le-am stricat) si are doar port male nu si jack, boxele pe care vreau sa le cumpar sunt cu jack, oare daca cumpar un adaptor din jack in male merge sa le conectez la receiver?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si pentru mufa jack exista o parte "male" (in care se introduce mufa jack "tata".
Poti folosi adaptor intre conexiuni, important este sa ai nivelul de semnal potrivit intre aparate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune poza cu reciever ul, sigur e reciever au este amplituner sau amplificator

| lCupidon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asta nici eu nu prea stiu, nu sunt in domeniu, acum voiam sa editez postarea si sa spun ca imi cer scuze daca am facut greseli de genul asta, imdeiat pun poza.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti trebuie adaptor rca cu jack

| Frank51 a răspuns:

Începe prin a spune exact modelul receiver-ului.

De regulă ai nevoie doar de 2 conductori pentru fiecare boxă.

| xerxes1 a răspuns:

Este un receiver de doi bani daca are rca pe boxe.
Arunca-l linistit.

| lCupidon a răspuns (pentru xerxes1):

Nu e de 2 bani, chiar e unul bun, chinezărie dar își face treaba extrem de bine

| xerxes1 a răspuns (pentru lCupidon):

Este o pocnitoare.
Isi face treaba dar rau.

| lCupidon a răspuns (pentru xerxes1):

Ai vreun răspuns la întrebarea mea?

| xerxes1 a răspuns (pentru lCupidon):

Arunca-l.
Rca se foloseste doar pentru semnale de mica intensitate.
O mufa RCA costa de 5 ori mai putin decat o mufa de boxa, fie ea si de mica putere.
Cand erai mic si te hraneai cu lapte praf eu traiam din reparatii de sisteme audio.Acum o fac doar din pasiune.

| lCupidon a răspuns:

Cred ca se numește mufa RCA și nu male, scuzehappy