| kalimdor a întrebat:

Salut am un Samsung galaxy s3 i9300 si am android 4.2.2 facut manual cu odin si vreau sa fac update la 4.3 dar am citit ca daca am basebandul inainte de luna iulie se poate sa pierd imeiul iar basebandul meu e in mai si nu pot face update deoarece nu am root si nu ma complic sa fac ma puteti ajuta intr-un fel sau trebuie neaparat sa fac root?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu trebuie sa ai root pentru a face update cu odin.
daca inca mai ai garantie iti recomand sa faci update doar OTA (adica prin wi fi la sectiunea despre telefon)
dupa ce iesi din garantie poti pune si androdi kitkat 4.4.1! custom rom.
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| kalimdor explică (pentru SasNetRomania):

Nu mai am garantie ca nu a fost deblocat oficial la ei...l-am duc la cineva care stie.ti-am dat add la skype daca poti sa vb

| SasNetRomania a răspuns:

Bun
pentru inceput descarca in pc urmatoarele programe sa ne fie mai usor cand vorbim pe skype
1) samsng kies
2) odin
3) http://www.slimroms.net/......icial-1743