| nelutu1 a întrebat:

Salut am un Samsung s5380d wave y si la cate o convorbire se intrerupe brusc. Pana acum are 3 luni de cand l-am cumparat si in 3 luni s-a intrerupt de 4 sau 5 ori nu stiu exact. De exemplu astazi am vorbit cu un prieten, aveam semnal 3g+ full si mi s-a intrerupt brusc apoi l-am sunat eu inapoi si s-a mai intrerupt de 3 ori la interval de 1-2 secunde in timpul asta eu il sunam inapoi pe respectivu. Dupaia nu s-a mai intrerupt am vorbit aproape jumate de ora si l-am inchis eu. Acuma nu stiu ce ziceti si voi ca ar putea sa fie oare e din telefonul meu sau din telefonul celuilalt. Poate ati avut si voi probleme de genul asta. Io sper sa nu fie telefonul meu stricat pentru ca am mare nevoie de el luna asta. Voi ce spuneti.

8 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Ai garantie da?
-du-te cu el sa vada ce ai(te sfatuiesc sa scoti cardurile de memorie, sa nu ti le furetongue)
-nu ai? najpa...

| nelutu1 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Garantie am la germanos dar mie imi merge telefonul bine pot sa vorbesc pe el doar ca din cand in cand intrerupe si astia de la service or sa spuna ca e bun daca fac un test asta e problema la mine ca am mai fost cu el in prima luna cand l-am cumparat si merge bine ei asa au spus. Mi-au zis ca poate nu am avut eu semnal dar pana acum nu m-am uitat la semnal dar astazi de cand cu intaplarea nefericita cu prietenul ca l-am sunat de 3 ori eu si se intrerupea m-am uitat si la semnal si era full 3g+ deci mai bine de atat nu cred ca se poate. Deci pe scurt cei de la service spun ca telefonul e bun dar eu nu prea cred asta.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru nelutu1):

Pai incerca sa le explici ce arehappyDeoarece l-ai cumparat sunt obligati sa-ti gasesasca o solutiehappy
PStonguerima data cand aud asa cevalaughingSi se intrerupe chiar asa de des?

| nelutu1 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Nu se intrerupe asa de des cum am spus mi s-a intrerupt de 4sau 5 ori in 3 luni dar si asa e destul de deranjant. Io incerc sa ma duc si astazi pe la ei. Poate oi avea noroc sa li sa intrerupa si lor.
Dar nu ar trebui sa il resofteze sau sa-i faca ceva daca eu le spun ca mi se intrerupe?

| axesmq a răspuns:

Ar putea fi ceva de la telefon.
Chiar dacă tu ai semnal full telefonul e de vina. Dacă tot nu îţi merge du-te la magazinul de unde ţi-ai cumpărat telefonul

| nelutu1 explică (pentru axesmq):

Pai in opinia lor telefonul e bun am fost la ei dar eu nu cred ca e bun daca se intrerupe, la ei cat timp l-au testat nu s-a intrerupt.

| axesmq a răspuns (pentru nelutu1):

Poate te-au minţit veyi cum faci si tu

| Sumanariu_Adrian_1994 a răspuns:

Si eu patesc astasad la acelasi model de telefon